Realizacja zamówień w dobie koronawirusa 0
Realizacja zamówień w dobie koronawirusa

Jak wygląda nasza praca i realizacja zamówień w dobie SARS-CoV-2 i COVID-19? Tego dowiesz się poniżej.

Kryzys

Stojąc w obliczu kryzysu wywołanego koronawirusem polscy przedsiębiorcy nie mają łatwo. Każdy, kto prowadzi swoją firmę wie, że ten czas to wielka próba dla zbudowanego przez siebie biznesu - albo przetrwa albo polegnie z kretesem. Pewnie słyszeliście o wielu przypadkach zamknięcia firm w ostatnich kilku tygodniach, jest to niestety częstsze niż mogłoby się wydawać. Dlatego zdecydowaliśmy się napisać ten post, aby przybliżyć Wam nieco jak wygląda proces realizacji zamówień w dzisiejszych czasach. Opowiem o tym na przykładzie naszej firmy, bo to ją znam najlepiej. 

Realizacja zamówień

Ze względu na duże zapotrzebowanie na materiały typowo 'maseczkowe' nasi dostawcy tkanin przestawili się na produkcję właśnie takich materiałów, co sprawiło, że druk wzorów dla firm podobnych naszej, zszedł chwilowo na drugi plan. 

Musieliśmy się z tym pogodzić, choć nie jest łatwo tłumaczyć Wam - naszym zaufanym klientom, dlaczego po raz kolejny planowana data wysyłki została przesunięta. Wiemy, że wyprawka dla malucha to rzecz dość nagląca i uwierzcie mi proszę, kiedy mówię, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zamówienia były realizowane i wysyłane najszybciej, jak to możliwe. Staramy się zadowolić każdego, co niestety w obecnych czasach nie zawsze jest łatwe.

Mamy braki w niektórych tkaninach, które staramy się sukcesywnie uzupełniać, jednak dostawy w głównej mierze zależą od planów produkcyjnych naszych dostawców. Dzisiaj czekamy na informację o pandach, grochach i łapaczach, jutro być może na coś kompletnie innego. Codziennie kontaktujemy się z dostawcami i codziennie dostajemy różne informacje - raz przydatne, pomagające nam w zaplanowaniu produkcji, raz znikome. Pożądane przez nas i inne firmy z naszej branży tkaniny rozchodzą się w mgnieniu oka, a listy rezerwacji na poszczególne wzory nie są krótkie. Wszystko to wpływa na czas realizacji i choćbyśmy chcieli sami tkać te materiały to niestety nie jesteśmy w stanie.

Mówimy Wam to, ponieważ chcemy być wobec Was uczciwi i transparentni. Nikt nie lubi niewiedzy, dlatego jesteśmy aż tak otwarci.

Zdecydowaliśmy się również wycofać z naszej oferty łóżeczka, ponieważ było na nie tyle zamówień (nie tylko z naszego sklepu), że ich producent się najzwyczajniej w świecie nie wyrabiał. Tym samym informuję, że wszystkie złożone do tej pory zamówienia na łóżeczka zostaną zrealizowane - o to nie należy się martwić.

Kryzys dotyczy każdego z nas, mimo, że możemy czasem tego nie odczuwać aż tak mocno. Jeśli więc Twoje zamówienie jest opóźnione, to już wiesz z jakiego powodu.

Jeżeli jest taka możliwość to zachęcamy do wcześniejszego składania zamówień - my mamy wtedy więcej czasu na realizację, a Wy jesteście spokojni, bo termin porodu jeszcze nie nagli.

Bezpieczeństwo

Kto nosił maseczkę ochronną dłużej niż godzinę ten wie, jak bardzo jest to niekomfortowe. Wyobraźcie sobie teraz nosić ją nieprzerwanie przez 8 godzin dziennie. Tak to właśnie u nas wygląda. Przynajmniej mamy tę zaletę, że możemy je sobie sami uszyć.

Przypominam tym samym nieskromnie, że wielorazowe maseczki ochronne mamy cały czas w naszej ofercie. Przyjmujemy też zamówienia na ilości hurtowe.

Poza maseczkami zapewniony został nam żel antybakteryjny do dezynfekcji, który również stosujemy kilkanaście razy dziennie. Ponadto przestrzegany jest też obowiązek utrzymania odległości 2m między pracownikami.

Próbując sprostać Waszym oczekiwaniom i terminom realizacji zamówień, a przy tym zachować odpowiednie bezpieczeństwo wprowadziliśmy pracę na zmiany, a osoby zwykle odpowiadające na wiadomości i telefony zostały oddelegowane do pracy na szwalni, gdzie pomagają przy produkcji. Dlatego możecie mieć czasami problem z dodzwonieniem się do nas i to własnie z tego powodu preferujemy kontakt mailowy lub na Facebooku czy Instagramie - możemy wówczas odpowiadać na Wasze pytania w wolnej chwili.

Wszystko to niestety wpływa na termin realizacji Waszych zamówień i niezmiernie nam przykro, że wszyscy musimy przez to przechodzić. Wierzymy jednak, że (cytując klasyka) "w kupie siła" i razem pokonamy tę falę nieszczęść, jaka nawiedza nas od początku 2020 roku.

Podziękowanie

Mamy nadzieję, że ten post pomoże Wam choć troszkę w zrozumieniu naszej sytuacji. Nawet nie wiecie, jak bardzo doceniamy, że zdecydowaliście się nam zaufać i za nic nie chcielibyśmy tego zaufania nadwyrężyć. Dziękujemy za każde, nawet to najmniejsze zamówienie, bo to właśnie dzięki Wam, takie firmy jak nasza mogą utrzymać swoją pozycję na rynku.

❤️

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog parentingowy

Baby Stars to... nie tylko sklep dla niemowląt, ale i skarbiec bezcennej wiedzy o opiece nad dzieckiem – noworodkiem i przedszkolakiem. Nie jesteście pewni, czy maluch potrzebuje poduszki modelującej? Nie macie pojęcia, co to jest mufka i jak jej używać? Chcecie urządzić pokój dla niemowlaka, ale niespecjalnie orientujecie się, co powinno się w nim znajdować? Bez paniki, wszyscy to przerabialiśmy! Teraz swoje doświadczenia opisujemy w artykułach i publikujemy na blogu. Wszystko po to, by dodać Wam otuchy; pomóc nabrać pewności siebie jako Rodzice, którzy bez zbędnych nerwów poradzą sobie z każdym wyzwaniem, jakimi usiane jest rodzicielstwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium