Less Waste

Będąc firmą świadomą ekologicznie podejmujemy szereg działań zapobiegających generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów poprodukcyjnych. 

1. Stosujemy wyłącznie sprawdzone, certyfikowane tkaniny oraz porządne dodatki krawieckie dzięki czemu nasze produkty są dobrze wykonane i wytrzymałe. Gwarantuje to więc ich długą żywotność, a co za tym idzie, brak konieczności zamawiania kolejnych tego typu produktów, ponieważ nie trzeba ich wymieniać co chwilę.

2. Pozostałości materiałów takich jak bawełna czy polar minky wykorzystujemy do szycia mniejszych produktów takich jak na przykład przytulanki kropelki, które dodajemy do dużych zamówień lub jako gratisy.

3. Staramy się maksymalnie wykorzystywać materiały, z których wykonujemy nasz asortyment. Wynikają z tego przykładowo wymiary oferowanych produktów.

4. Skrawki tkanin, które są na tyle małe, że nie jesteśmy w stanie nic z nimi zrobić, odsprzedajemy za drobną opłatą osobom zajmującym się rękodziełem, które są w stanie stworzyć z nich kolejne cuda. Jesteś zainteresowana? Skontaktuj się z nami!

5. Resztki wypełnienia, które wszywamy na przykład do kocyków oddajemy do powtórnego przetworzenia.

6. Staramy się w miarę możliwości wykorzystywać opakowania z odzysku, które otrzymujemy od naszych dostawców i lokalnych firm.

7. Doradzając klientom staramy się korzystać z własnego doświadczenia oraz opinii innych klientów i proponować tylko te produkty, które na pewno się sprawdzą - na przykład jeśli chodzi o wymiary danego produktu czy odpowiedniość do wieku.

8. Nie pakujemy naszych produktów osobno w zbędne plastiki czy tekturki, a wyłącznie w jedną folię zapobiegającą zabrudzeniom podczas dostawy.

9. Końcówki materiałów, których już nie prowadzimy, albo których odcień w kolejnej dostawie nieco odbiega od poprzedniego, wykorzystujemy do produkcji pełnowartościowych produktów, które wyprzedajemy później za niższą cenę na wyprzedaży.

 

Jeśli masz pomysł jak jeszcze moglibyśmy wykorzystywać pozostałości poprodukcyjne daj nam znać! Chętnie dowiemy się co jeszcze moglibyśmy zrobić dla naszego wspólnego środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium